fototapeta druk

Wnętrze XXI wieku – Czyli jak nadać pazura wnętrzu?

Świat idzie cały czas przed siebie, technologia się rozwija, moda jest
zaskakująca, a kreatywność ludzi zyskuje coraz więcej możliwości. Przyczyniło się to do tworzenia przeróżnych materiałów – tapet, urozmaicających wystrój naszego mieszkania czy domu.

1.SPRAW BY TWOJE WNĘTRZE BYŁO NAPRAWDĘ TWOJE!

Wchodząc do mieszkania, pierwsze co cię otacza i najbardziej rzuca się w oczy to? Ściany! Niby tak niepozorny element, lecz naprawdę ważny. Każdy kolor wywołuje inne uczucia, jednak jak zdecydujesz się na niepowtarzalną tapetę w swoim stylu, będziesz czuć komfort i świeżość swojego pomieszczenia.

2. MOC TAPET – PLUSY DLA TWOJEGO WNĘTRZA

W obecnych czasach tapety są jedną z najczęściej wybieranych dekoracji w pokojach urządzonych w różnym stylu. Dzięki nim możemy wyczarować wymarzony efekt oraz ukryć różne uszkodzenia na ścianie. Potrafią one również wygłuszyć pomieszczenie i je ocieplić.

 uże pomieszczenia – W przestronnych wnętrzach możemy pozwolić sobie na dobór nieco bardziej wyrazistych tapet niż w malutkich pokojach. Mając wiele przestrzeni, nie należy się bać mocnych kolorów i różnych wzorów, ważne, żeby wystrój wnętrza był w takim samym stylu. Niepowtarzalna tapeta będzie nadawać klimatu oraz charakteru twojemu pokojowi.
Małe pomieszczenia – W tym przypadku należy ostrożnie dobierać tapetę, ponieważ oprócz dekoracji, może ona stanowić optyczne powiększenie wnętrza. Tutaj fantastycznie sprawdzą się np. fototapety lub tapety ze zróżnicowanym nasyceniem kolorów.

Kuchnia/łazienka – Tutaj konieczne jest, aby zwrócić uwagę na materiał tapety. Najlepszym rozwiązaniem będą tapety winylowe lub z włókna szklanego, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz
wilgoć. Będą łatwe w czyszczeniu i unikniemy niechcianych wybrzuszeń, czy plam.

Nierówne ściany? – Z tym problemem również można sobie sprytnie poradzić. Najlepiej postawić na tapety strukturalne, doskonale imitujące naturalne materiały, lub geometryczne kształty 3D. Dobrze jest wybrać tapety, które są grubsze – winyl, jak i flizelina zrobi tutaj dobrą robotę.